Anna Karpowicz-Westner

ANNA KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951)
Studia w Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Jana Szancenbacha. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1978 roku. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą (Warszawa, Paryż, Asnieres-Sur-Seine, Norymberga, Tokio, Wiedeń, Bourges, Chicago, Sopot, Toruń, Kraków, Darmstadt, Frankfurt, Saarlouis, Bonn). Laureatka wielu nagród w tym nagrody ufundowanej przez Fundację Odilon-Lesur-Adrian ( Le Salon’79, Paryż).

Obrazy w zbiorach m.in:
Muzeum Narodowe w Krakowie
Deutches-Polen Institut w Darmstadt
The Polish Museum of America Chicago
Biblioteka WSP w Zielonej Górze
Zbiory im. J. Kluzy w PSSP, Kraków


Twórczość Anny Karpowicz wywodzi się z nurtu koloryzmu. Artystka maluje przede wszystkim niezwykle liryczne portrety i akty kobiece. Utrwalone na płótnach zamyślone, nostalgiczne kobiety trwają w bezruchu w powtarzającej się scenerii pracowni malarskiej, za oknami której wśród barw i dźwięków toczy się życie. Kolor i światło na obrazach budują atmosferę miejsc i chwil, zmieniają materię codzienności w poezję półsennych poranków i wieczorów. Jest w tych obrazach wiele liryzmu jest to poezja łagodności, chwila melancholii, poezja ciszy.

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl