Stanislav Matsilevich - Polowanie (5)

Status pracy: Sprzedane
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość oryginał
Dodaj do ulubionych

Opis

wymiary (bez oprawy): 70 x 100 cm

technika: grafika, druk wklęsły

rok: 2012

Praca wyceniona w oprawie we włoskie ramy.

 

STANISLAV MATSILEVICH (ur 1987)

Urodzny w Moskwie (Rosja). W 2006 roku ukończył 36. College Sztuki i Rzemiosła im. K. Faberge o profilu jubilerskim i przeniósł się do Polski. Absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w 2013 roku w Pracowni Technik Łączonych prof. nad. Sławomira Ćwieka.
Czarnobiały świat grafik Stanislava Matsilevicha urzekł nas od pierwszego wrażenia. Częstym elementem jego twórczości jest pies. Chociaż motyw wydawało by się ograny i znany z historii sztuki, tu pokazany z dużą dozą oryginalności. Styl nawiązujący do kubizmu czy rosyjskiego modernizmu dynamizuje przedstawienie i wyostrza. Psy o wyglądzie arystokratycznych chartów zmieniają się w bestie zatopione w dzikim pościgu. Niektóre z przedstawień wydają się przypominać ascetyczny styl rosyjskiej ilustracji.
Kolejny cykl o ciele opowiada o nim z taką plastycznością formy, że mamy wrażenie bliskie patrzenia na rzeźbę. Kształty przepływają w amorficzną masę. Wszystkie grafiki dotykają zwierzęcej części w człowieku. Zachwycają i uwierają.

Stanislav Matsilevich o swojej twórczości:
„Moje zainteresowania graficzne kieruję w stronę figuracji animalistycznej, której forma nawiązuje do tradycji modernizmu rosyjskiego i dziedzictwa europejskiej sztuki średniowiecza. Wykorzystując przedstawienia zwierząt poszukuję takiej ekspresji, która w pełni wyrazi moje subiektywne emocje związane z przeżyciami, doświadczeniami teraźniejszymi i tymi zapamiętanymi z młodości.
Stylistykę swoich prac buduję na bazie eksperymentów warsztatowych i poszukiwań nowych rozwiązań graficznych. W niekonwencjonalnych metodach i środkach odnajduję narzędzia kształtowania własnego języka wypowiedzi artystycznej”.

Opinie o dziele (0)

Myślisz o zakupie?

Rozważasz zakup pracy? 

Zapraszamy do kontaktu- chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości. 

tel. 22 652 11 77 

email: tylkosztuka@tylkosztuka.pl

 

 

Szczegóły dostawy

GRATISOWY TRANSPORT:

Na terenie Polski dla prac, których najdłuższy bok nie przekracza długości 120 cm oferujemy darmowy transport.

Realizujemy także wysyłkę za granicę (UE i cały świat). Koszt weryfikowany jest w uzależnieniu od miejsca transportu i wielkości obiektu.  

Istnieje możliwość zobaczenia obrazów na żywo po wcześniejszym ustaleniu w naszych salonach ekspozycyjnych w Warszawie i w Brukseli.  

DOSTAWA

Większość obiektów dostępna jest fizycznie na miejscu w naszej siedzibie. Prace dostarczamy jest w ciągu 1- 5 dni roboczych, najczęściej jednak dostarczone są już następnego dnia po zaksięgowaniu płatności. W przypadku zamówień zagranicznych, prace dostarczamy zwykle w ciągu 5-10 dni roboczych od daty wpłaty na konto. 

W przypadku obiektów, przy których wyświetla się napis  ZAPYTAJ O CENĘ, dostępność i cenę potwierdzamy emailowo lub telefonicznie.

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

W ciągu 14 dni masz prawo zwrócić przesyłkę bez podania przyczyny.

 

Autorzy
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl