Józef Panfil

JÓZEF PANFIL (ur. 1958)

Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w 1984 roku. W 1987 roku otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Jest laureatem m.in. wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie im. Leona Wyczółkowskiego, Wyróżnienia na XXIV Ogólnopolskiej Wystawie "Bielska Jesień", Wyróżnienia w XIV Ogólnopolskim Konkursie im. J. Spychalskiego oraz Grand Prix na Biennale Małych Form Malarskich.

Katarzyna Napiórkowska o twórczości Józefa Panfila: "Józef Panfil jest malarzem obdarzonym dużą charyzmą. Oto zdobywa się na prawdziwie odważny gest. Na płótnach przedstawia świadomie wybrane , przetworzone fragmenty krajobrazu - czy portrety chłopów, niezależnie od wielkości płótna zawsze porażające swoją monumentalnością. Może jest Panfil ostatnim Don Kichotem, który bez pychy, bez napuszenia, jednak z konsekwencją godną wielkich romantyków, świadomy swojej misji pragnie za sprawą swych dzieł uratować niknący świat od zapomnienia. Dzięki talentowi i twórczej energii, odporny na mody i tendencje łatwo zaludniające współczesne salony sztuki najnowszej, prowadzi swą malarską narrację, traktat o pięknie tego świata, i zbawczej roli sztuki, która kolejny raz staje na barykadzie w obronie tego co nam najdroższe. Józef Panfil sprawia, że uważnie słuchamy jego opowieści o mijającym ginącym w cywilizacji świecie. I pozwala uwierzyć, że jego sztuka świat ten zdoła ocalić!"

Józef Panfil - Opoczno

Józef Panfil - Opoczno
Józef Panfil - Opoczno

30 x 44 cm, rysunek, 2016

Praca wyceniona w oprawie we włoskie ramy i passe-partout.

Więcej o artyście

Status pracy: Dostępne

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 1 400,00 zł
oryginał

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl