Miro Biały

MIRO BIAŁY (wł. Mirosław Biały, ur. 1966 r.)

Malarz. Dyplom Wyższej Szkoły Graficznej w Kopenhadze (1997r.). Podczas studiów w Kopenhadze poznawał grafikę komputerową, projektował plakaty, rzeźbił, zajmował się ceramikę i ilustracją książkową. Dyplom uzyskał w 1997 roku. Swoje prace wystawiał między innymi w: Kopenhadze, Malme, Warszawie, Berlinie. W 1996 roku otrzymał nagrodę za plakat Dansk Design. Jest autorem plakatów dla Amnesty International oraz Unii Europejskiej.

"Kiedy widzę obrazy Miro Białego, stwierdzam, iż nie straciły na aktualności słowa jednego z czołowych przedstawicieli niemieckiego ekspresjonizmu, który powiedział "Wiemy bardzo dobrze z którego miejsca wychodzimy, nie wiadomo jednak dokąd dotrzemy." Tak Erich Heckel ujął ponad sto lat temu trudne początki sztuki, która stała się sprzeciwem wobec kultury oficjalnej. Dziś droga ta, którą rozpoczęli Kirchner, Nolde, Marc czy Max Pechstein jest wciąż nieprzemierzona do końca. Miro Biały podjął trud artystycznych poszukiwań "ekspresji totalnej"; przekracza granice w sztuce pozostając jednocześnie wiernym malarskiej formie. Stosuje zaskakujące połączenia barwne, ożywia materię poruszoną kompozycją, burzy perspektywę i śmiało nadużywa malarskich form ekspresji, całość traktując to z naiwnością, to z ironią. I wciąż nas zadziwia, każe zatrzymać wzrok i uwagę, przynosi chwile zdumienia, które są niczym innym, jak momentami prawdziwego kontaktu ze sztuką. Jak Heckel, prowadzi nas drogą, której początek znakomicie znamy, podążamy jednak ciągle ku wiecznie tej samej niewiadomej." Katarzyna Napiórkowska

Miro Biały - Akt Miro Biały - Akt
Cena: 850,00 zł
oryginał
zobacz więcej
Miro Biały - Akt Miro Biały - Akt
Cena: 850,00 zł
oryginał
zobacz więcej

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl