MACIEJ URBANIAK

Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w 1990r. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, USA , Japonii , Kanadzie, Hiszpanii, Holandii, Danii, Francji , Szwajcarii, Polsce. Liczne wystawy indywidualne w znaczących galeriach Francji, Niemiec, Japonii, Holandii, Danii pozwalają sytuować malarza wśród wyjątkowych twórców młodego pokolenia.

Stanisław Tabisz o malarstwie Macieja Urbaniaka: ,, Obrazy Macieja Urbaniaka są kolorowe, dekoracyjne i malowane w kontrolowanym systemie mozaikowego rygoru. Prostokątne drobiny budują wizualną strukturę obrazu, a reguły kompozycyjne całości oparte są na geometrycznych zasadach przeciwstawiania pionowych i poziomych kierunków, osi i ciężarów. W niektórych obrazach, n.p. z cyklu „ludzie i zwierzęta” lub „rycerze i zamki”, Maciej Urbaniak stosuje kompozycję zamkniętą wprowadzając dookoła płaszczyzny obrazu bordiurę podobną do tych stosowanych w tkaninach, kobiercach, gobelinach lub dywanach. Wyrazisty element dekoracyjności i napięcie płaszczyzny powodują, że obrazy Urbaniaka mogą spełniać rolę magicznych przedmiotów z pewną, plastycznie rozegraną opowieścią o tym, co nas otacza, uporządkowaną w cykle (obok wyżej wymienionych) takie jak: „pejzaże”, „akty”, „erotyki”, „martwe natury”, „podwodny świat”. (...)''

Nie znaleziono dzieł spełniających podane kryteria.

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Autorzy
Dzieło dnia
Martta Węg – Spotkanie nad Barczą
Martta Węg – Spotkanie nad Barczą
4 500,00 zł 2 700,00 zł
oryginał
Rafał Olbiński - Baśnie o miłości  (Nożyce)
Rafał Olbiński - Baśnie o miłości (Nożyce)
990,00 zł 881,10 zł
oryginał
Nowości
Katarzyna Feiglewicz- Peszat - Symulakrum II
Katarzyna Feiglewicz- Peszat - Symulakrum II
4 000,00 zł
oryginał
Katarzyna Feiglewicz- Peszat - Symulakrum I
Katarzyna Feiglewicz- Peszat - Symulakrum I
3 700,00 zł
oryginał
Katarzyna Feiglewicz- Peszat - Symulakrum
Katarzyna Feiglewicz- Peszat - Symulakrum
3 500,00 zł
oryginał
Antonio Giancaterino - Il cavallo
Antonio Giancaterino - Il cavallo
15 000,00 zł
oryginał
Adriana Foryś- Nowoczesność
Adriana Foryś- Nowoczesność
3 200,00 zł
oryginał
Nasze atuty!

Prezentujemy wyłącznie oryginalne dzieła. Prace są sygnowane przez artystów i posiadają certyfikat Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej. 

Prezentujemy tylko wybranych artystów. Kuratorzy Galerii zajmują się selekcją najlepszych obrazów. 

Dzieła sztuki dostarczamy na terenie całej Polski i na świecie, oferując bezpieczny transport.

Zapisz się na newsletter i otrzymuj comiesięczny list pełen inspiracji!
W naszym comiesięcznym newsletterze znajdziesz informacje o wydarzeniach kulturalnych, inspirujące historie dzieł sztuki dawnej oraz najnowsze wieści o promocjach i nowych dziełach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Blog wpisy
Nowe grafiki w kolekcji tylkosztuka
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl