Magdalena Olszewska

MAGDALENA OLSZEWSKA (ur. 1977)

W 1997 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Częstochowie, specjalność Ceramika Artystyczna. 2002 - dyplom z Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka, aneks z malarstwa w pracowni prof. Mariana Kępińskiego na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2005 roku ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiczne na Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2002 roku jest asystentką w Zakładzie Wychowania Estetycznego na Wydziale Nauk Społecznych Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim gdzie założyła i prowadzi galerię „Fakultet 106”. Jest członkiem i instruktorem Stowarzyszenia dla dzieci artystycznie uzdolnionych „Busola”. Współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, a także z Ośrodkiem Działań Artystycznych ODAART w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawy: Piotrków Trybunalski, Warszawa, Lublin, Białystok, Kraków, Tczew, Katowice, Łódź, Radom, Łęczyca.

Magdalena Olszewskiej o swojej idei twórczej: „Wpisuję codzienność w odpowiednie dla niej kształty, dążąc jednocześnie do ciągłego upraszczania formy przypisanej danej treści, tak, by w rezultacie powstała nierozerwalna całość tworząca czystą emocję. Formą, która zdecydowanie mnie zafascynowała jest koło, ze swoją ogromną siłą wewnętrzną, połączoną z cudowną, zewnętrzną łagodnością. Okazuje się że w otaczającym mnie świecie przyrody, natury, koło i jego elementy składowe jak chociażby łuk są niemalże wszędzie. Koło również w sposób niezwykły koreluje z innymi formami, podsycając ich ekspresję i łagodząc je jednocześnie. Uważam, że koło jest kształtem najbardziej naturalnym, podobnie jak linearny łuk, który powstaje przecież z naturalnego ruchu rysującej ręki. Zjawisko to wciąż niezmiennie mnie zachwyca i zaskakuje. Podążając za zmieniającą się rzeczywistością moja twórczość wciąż ewoluuje, stawiając mi nowe wyzwania...”

Magdalena Olszewska – Martwa natura II Magdalena Olszewska – Martwa natura II
Więcej o autorze: Magdalena Olszewska
Cena: 1 200,00 zł
oryginał
zobacz więcej

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl